4. évfolyam
4. évfolyam
A negyedik osztályosok összetartó közösség, A gyerekek szeretik egymást és szeretnek iskolába járni.
Sok-sok közös program színesíti osztályunk életet. Rendszeresen színházba és könyvtárba járunk, folyamatosan ismerkedünk Gyula város nevezetességeivel.
A tanulók nagyon segítőkészek, sokat segítenek egymásnak és a pedagógusoknak. Tanulmányi, sport -és rajzversenyekre lelkesen jelentkeznek és szép eredményeket érnek el. Szívesen szerepelnek az iskolai rendezvényeken.
Az olvasás az egyik hobbijukká vált. Sok regényt olvastak már el, melyet szívesen bemutatnak és ajánlanak a Gyula Tv Értékőrző műsorában. Sokszor népmesék felolvasásával is kedveskednek a kisebbeknek.
Négy év alatt szoros barátságok alakultak ki közöttük.
Iskolánk 4. osztályos diákjai, októberben, a Békéscsabai Jókai Színház előadásában a Vuk című mesemusicalt tekintették meg. Fekete István ma is népszerű alkotásában végigkövethettük a kisróka felnőtté válását. A kalandokon át, az író a legfontosabb emberi értékeket tárta elénk. Mindezt a csodálatos természeti képekkel ötvözve csodálhattuk az előadáson. Hol síri csend töltötte be a nézőteret, hol az önfeledt taps, hol pedig a gyermeki hangos rácsodálkozások váltották egymást. A tanulóink egybehangzó véleménye: „Szuper volt!”
Már nagyon várjuk a következő bérletes előadásunkat!
Edit néni és Ági néni
Iskolánk 4. osztályos diákjai ősszel a Ladics-Házat és a Kézműves Cukrászdát látogatták meg.
A Ladics - Ház csodás épületének megtekintése után, VR szemüveg segítségével visszatérhettek a régmúltba, és Gyula utcáin barangolhattak diákjaink. Később korhű ruhákba öltözhettek, ami igazán nagy élmény volt.
A Kézműves Cukrászdában a szaloncukor készítés rejtelmeibe pillantottunk be. Megtudtuk a kulisszatitkokat, és megfigyelhettük az édességek készítésének folyamatát. Szó szerint édes élmény volt a gyerekek számára. Jövő évben még szülővárosunk két híres helyére szeretnénk eljutni. Hogy hová? Az legyen egyelőre titok…
Még több kép itt található.
A 4. osztályos diákok ismét Békéscsabán a Jókai Színházban jártak. Lehár Ferenc gyermekoperettjét tekinthették meg, melyben a dalok már modern köntösbe öltöztetve voltak hallhatóak. Mai gyerekekhez közelebb hozva nézhettük meg Péter és Pál, azaz a helyes és a helytelen, a szorgalmas és a rest történetét, ami minden mai gyerkőc életében is mindennapi választás.
A Péter és Pál Lustaországban, ez az élő mesekönyv nevelő hatású, segít abban, hogy mindennapjaikban helyes döntéseket hozzanak nebulóink.
Izgalommal várjuk utolsó bérletes előadásunkat!
Közép-Európa egyetlen épen maradt krátertavának harmincezer évvel ezelőtti születését dolgozta fel a Szent Anna-tó legendája című erdélyi mese, melyet a 4. osztályos tanulók a Jókai Színházban nézhettek meg. Egy testvérpár ádáz versengéséről szólt a történet, valahol a Büdös-hegységben (a mai Háromszék és Csíkszék határában), mely már irigységbe és az egymás iránti gyűlöletbe csapott át, még akár életek árán is. De mivel ez egy mese volt, itt a szereplők nem haltak meg, csak a rosszak tűntek el. Zene, izgalmas cselekmény, misztikum, nevetés, hagyomány is volt egyben. Izgalommal teli dolog megtekinteni egy igazi legendát. Sajnos az idei tanévben az utolsó előadás, de jövőre ismét vár Bennünket a Jókai Színház!
Edit néni és Ági néni