6.B
6. B osztály
Osztályfőnök: Mári Zoltánné Mészáros Andrea
Az 6. B osztályba 20 tanuló jár, 9 lány és 11 fiú. Az ide járó gyerekek erőssége a példamutató magatartás: az egyik legnyugodtabb, legfegyelmezetteb gyermekcsoport a kisiskola falai között. Szeretik, és szívesen segítik egymást, konfliktus csak nagyon ritkán, elvétve akad. Ha mégis, akkor könnyen elsimítható. Régi és új pedagógusaikat is nagyon szeretik, a tanáraikkal szemben tisztelettudók, illedelmesek. Órán nagyon aktívak, szívesen vállalnak, készítenek pluszfeladatokat is. Tanulmányaikat komolyan veszik, a többség óráról órára készül.
Komoly versenyeredményeket tudhatnak magukénak, különösen magyarból, természetismeretből, rajzból. Szabad idejükben sokan sportolnak: foci, lovaglás, pingpong, úszás, vízilabda szerepel a palettán. Négy fő jeleskedik a néptáncban, négyen hangszeren tanulnak, közülük a kisiskola énekkarának négy fő a tagja. A magyar nyelv ápolását többen szívügyüknek tekintik, ennek gyakorlására a nyelvész szakkörön van lehetőség.
Kedves 6. B osztályos Tanulók!
Gratulálok a lelkes és lendületes évkezdéshez, kitartást kívánok a példamutató, fegyelmezett magatartásban, az egymást elfogadó szeretetben! Sok erőt, szorgalmat a tanév követelményeinek teljesítéséhez!
Kívánok még számos, közösen megélt örömteli pillanatot Nektek, a Jóisten áldását Rátok, és családotokra! Andika néni (of.)
6. B:
- Albert Kincső Dorottya
- Bakó Dominik Mátyás
- Dézsi Bettina
- Elekes Kristóf Szabolcs
- Kovács Dominik
- Kökényesi Roland János
- Lakatos Levente
- Lipták-Galló Mihály
- Mári Botond
- Mittag Regina Éva
- Molnár Eszter
- Muszka Hunor Bendegúz
- Óvári Lianna Magdolna
- Palócz Adam
- Papp László
- Szabó Petra
- Szabó Réka Hanna
- Szántai Csaba Imre
- Vigh Éva Bernadett
- Zalai Renáta
Osztálykirándulás a Hármas-Körös ölelésében
A 6. B osztály sportos osztálykirándulása Gyomaendrődön
„A másokkal megosztott élmények fűszerezik meg az életet.”
/Andrew Matthews/
Izgalommal vegyes örömteli várakozással a szívünkben gyülekeztünk május 23-án reggel a gyulai vasútállomáson, hogy elkezdődhessen az oly rég áhított osztálykirándulás, melynek úticélja a gyomaendrődi Telekparti Szabadidőközpont volt, jobbnál jobb kalandos programkínálattal. A gyomai vasútállomásról helyijáratos busszal érkeztünk a szálláshelyünkre, a festői környezetben, a természet lágy ölén elhelyezkedő Pájer Kempingbe, mely egy Körös-holtág partján található. Miután elfoglaltuk 4-6 fős fürdővel felszerelt faházainkat, indulhatott is rögtön az első program, az erdei kötélpálya meghódítása. Miután sokan próbára tették ügyességüket és bátorságukat a hatalmas fák között, visszatértünk a kempingbe, ahonnan rövid oktatást követően 2 órás kenutúrára indultunk. A májusi természet szépsége, a folyó szelíd csendje, a parti fák és cserjék harsogó zöldje, a vízi élővilág látványa és hangjai minden érzékünket betöltötték.
A kenutúrát követően ellátogattunk a Bárka Látogatóközpontba, ahol egy interaktív kiállítást tekinthettünk meg a vízi és vízparti élővilágról, a régi halász- és pákászmesterségről. Sok-sok érdekes ismerettel gazdagodtunk Emma néni tárlatvezetéséből, illetve a negyedórás film megtekintéséből. A múzeumpedagógus gondoskodott számunkra kvízről és ügyességi játékokról a látogatóközpont falain belül és kívül is, melyeken nagyon jól elszórakoztunk. A Bárkában eltöltött két óra után szabadprogram következett a kemping területén az ízletes vacsoráig. Volt, aki sétált a folyóparton (akadt, aki fürdött is J), de mindenki kihasználta a kemping nyújtotta szabadidős tevékenységeket: pingpong, minigolf, strandfoci és strandröplabda színesítette a palettát. Nagyon hálásak voltunk az időjárásért, mert csak este 8 után kezdett esni az eső, amikor már úgyis mindenki behúzódott a saját kis faházába pihenni.
Másnap reggeli (helyben, frissen sült kakaóscsiga) után átsétáltunk immár csomagjainkkal felszerelkezve a 2. nap programjainak helyszínére, a szabadidőközpontba. Ott mindenkinek lehetősége volt egy nyolc méteres mászófal leküzdésére, illetve rekeszmászásra. Közben a kis tanyaudvaron lehetőség nyílt állatsimogatásra is, melynek főszereplői a nyuszik és két kisbárány voltak. Ezt követően indult az íjászat, megismerkedtünk a magyarok ősi reflexíjával is. A legtöbben igen ügyes és tehetséges íjásznak bizonyultak. Mielőtt meghozták az ebédünket, az ínycsiklandó babgulyást, amit a szabadban fogyasztottunk el, hozzá láttunk két helybeli hölgy segítségével sütéshez, a kürtőskalács közös elkészítéséhez. Mindenki lelkesen gyúrta, formázta, ízesítette (kakaós, fahéjas, vaníliás) a saját kalácsát. A fiúk számára már az óriási búboskemence felfűtése is élmény volt! Ebéd után szabadprogram keretében lehetett folytatni a rekeszmászást, íjászkodást, bújócskázást, csocsózást, tollasozást, pingpongozást, gólyalábazást…stb., kinek mihez volt kedve. Ezután élményekkel telve, új ismeretekkel gazdagodva, holtfáradtan érkeztünk haza Gyulára.
Mindenkinek szeretettel ajánljuk ezt az osztálykirándulási lehetőséget, akik közösségben megélt, igazi kalandos élményekre, jó levegőre, aktív kikapcsolódásra vágyik csodálatos természeti környezetben!
Mári Zoltánné Mészáros Andrea (osztályfőnök)
Oszifő szülinapi köszöntés
Adventi gyertyagyújtás 4. vasárnap
Mikulás-buli
Nagyon jól sikerült, mindenki eljött, a gyerekek nagyon élvezték! Jó volt találkozni, együtt lenni az osztállyal egy kicsit az iskola falain kívül is!
Ima a Mária-szobor előtt
Október Szűz Mária hónapja, 8-án tartjuk Magyarok Nagyasszonya ünnepét. Ez alkalomból érkezett városunkba egy hétre az esztergomi Mária-szobor, amelyet Békés megye más településeinek templomaiban is kiállítottak az utóbbi hetekben.
Ez alkalomból a Karácsonyi Katolikus Általános Iskola és Gimnázium több osztályának diákjai ellátogattak a belvárosi templomba, s imádkoztak a Szűzanyához. Maga az ünnep Szent Istvántól ered, aki – fia halála után joggal féltve az országot, - hazánkat Szűz Mária oltalmába ajánlotta 1038-ban. Ezt 1980 óta október 8-án ünnepeljük, amely egyben a vatikáni Magyar Kápolna búcsúja is.
További képek itt láthatók.