Színjátszó csoport
Elfelejtettem Színtársulat
Az Elfelejtettem Színtársulat 2011-ben kezdte meg működését. Kicsiny csapatunk neve a próbákon elvétve észlelhető szövegtanulási nehézségekből származik, illetve onnan, hogy első darabunk, Az utolsó meggymag kiemelt mondata volt az „Elfelejtettem”. A társulat részt vesz az iskola beiskolázási projektjében vicces darabokkal, és igyekszik hosszabb színdarabokat előadni diákszínjátszó találkozón vagy Alma mater gálán.
Az Elfelejtettem Színtársulat eddigi darabjai:
- 2012 – Örkény István: Az utolsó meggymag (Ács Anett, Balogh Richárd, Dudás Fanni, Horváth Bence, Németh Vivien, Singer Márton, Tövisháti Réka)
- 2013 – Dürenmatt: A fizikusok (Ács Anett, Beke Ádám, Dudás Fanni, Muszka Zsombor, Németh Vivien, Párducz László, Tövisháti Réka)
- 2014 – János vitéz (Ács Anett, Dudás Fanni, Fülöp Szabina, Pál Attila, Polonyi Nóra, Nagy Anett, Restye László, Singer Márton, Tövisháti Réka)
- 2015 – Férfi az amazonok között (Ács Anett, Dudás Fanni, Farkasfalvi Mónika, Fülöp Bence, Fülöp Szabina, Nagy Anett, Németh Nóra, Papp Csaba, Reményi Erzsébet, Singer Márton)
- 2016 – Nemzetek (Ács Anett, Borgulya Luca, Győri Alexa, Fülöp Bence, Nagy Anett, Papp Csaba, Singer Márton)
Impro Fesztiválon
Színjátszócsapatunk négy tagja részt vett a Békéscsabán megrendezett Impro Fesztiválon. A verseny célja nem feltétlenül a továbbjutás volt az országos versenyre, hanem az, hogy tapasztalatot szerezzünk, hogy jól érezzük magunkat. A feladatok nem voltak egyszerűek, öt háromperces miniszíndarabot kellett bemutatni különböző témákban, mindegyikre tíz perc felkészülés állt rendelkezésre. A csapatnak hol muzikális képességeit kellett csillogtatnia, hol szappanoperaként kellett előadni egy újsághírt, hol pedig saját városának egy jellegzetességét kellett eljátszania. A legjobban Erkel Ferenc megformálása sikerült, aki a csapat feldolgozása alapján az Egressy Bénivel vívott bunyó után zenésítette meg a Himnuszt. Az Ács Anett, Nagy Anett, Berndt Richárd, Fülöp Bence felállású társulat (tartalék volt Sárosi Dorottya illetve az ő betegsége miatt később Singer Márton) ügyesen, kreatívan oldotta meg a feladatokat és bár helyezettek nem lettek diákjaink, mindenképpen dicséretet érdemelnek kiállásukért, magas szintű színészi teljesítményükért és összjátékukért, ami a zsűrit is méltatásra ösztönözte.